A Fradi kőkemény rangadókkal kezdi a tavaszt – ezekkel a meccsekkel rajtol az NB I!
A Magyar Labdarúgó Szövetség Versenybizottsága elkészítette az NB I következő öt fordulójának menetrendjét.
Január 9-én, igazán impozáns helyszínen, a Magyar Állami Operaházban tartják az idei Év sportolója-gálát. Az eseményt felvezető sorozatunkban ezúttal az Év legemlékezetesebb sportpillanatait állítjuk fókuszba!
A legesélyesebb férfi sportolókról itt olvashatnak, a hölgyekről itt írunk, a hagyományos Év csapata-kategória jelöltjeit itt soroljuk fel, az Egyéni sportágak csapatairól itt írunk, az „Év edzője” kategória legjobbjait pedig itt mutatjuk be!
Sokan sokszor megénekelték már a fiatalabb Liu testvér káprázatos teljesítményét, aki a téli olimpián mindenféle fizikai és lelki fájdalmat legyőzve írt sporttörténelmet. Hiszen közvetlenül a játékok előtt koronavírusos lett, emiatt késve csatlakozott a többiekhez, ráadásul egy időre hermetikusan el is különítették a csapattól. Mindehhez jött, hogy bátyját, az 1000 méteres döntőben egyébként első helyen végző Sándort máig vitatott körülmények között kizárták, majd ezután következett az 500 méteres táv, amelyen Ádó minden futamban – már csak dacból is - mindent beleadott.
Nem véletlen, hogy a történelmi, egyéni aranyérem után többek között a következőket nyilatkozta: „A finálé előtt egyáltalán nem izgultam, sikerült megőriznem a nyugalmamat, talán ez is elbizonytalanította a vetélytársaimat. Az olimpiai győzelmem egyik legfőbb tanulsága, hogy bebizonyosodott: a legnagyobb stressz alatt is képes vagyok kiemelkedően teljesíteni!”
A még mindig csak 22 éves világklasszis úszó pályafutása 2022-ben is töretlen maradt – mi az, hogy! Az év legfontosabb versenyén, a budapesti vizes vb-n – mintegy ötezer néző őrjöngése közepette – fő számában, a 200 méteres pillangóúszásban – riválisainak esélyt sem adva – szuperszonikus úszással döntötte meg saját világrekordját (1:50,73) és 1:50,34-es világcsúccsal utasította maga mögé a vetélytársakat. Biztos, ami biztos, Milák azért rövidebb távon, 100 méteren is megverte a világot – cseppet sem mellékesen ez a diadal volt a magyar úszósport 100. világbajnoki győzelme. No, és olimpiai bajnokunk Michael Phelps és Chad le Clos után a harmadik olyan úszó, aki ugyanazon a világbajnokságon 100 méter és 200 méter pillangón is aranyérmet szerzett, s emellett egy tízes elit tagja is lett: 1973 óta korábban csak kilencszer fordult elő, hogy magyar úszó egyetlen vb-n két aranyat is nyerni tudott volna.
A második számú európai kupasorozat H-csoportjában olyannyira kiélezett volt a verseny a vetélytársak között, hogy az utolsó előtti forduló után a magyar bajnok akár csoportgyőztes, de csoportutolsó is lehetett volna. A keresztbe veréseknek köszönhetően (az utolsó helyezett Crvena zvezda legyőzte a Trabzonsport) a Fradinak már egy döntetlen is elég lett volna az óriási bravúrhoz az előzetesen a csoport toronymagas esélyesének kikiáltott Monaco ellen, az utolsó kör előtt a csoportgyőzelemhez – de a meccs vészjóslóan kezdődött. Az első félidőben egyértelműen a vendégek voltak jobbak, akik Ben Yedder révén a vezetést is megszerezték. A második játékrészben azonban a magyar bajnok magasabb fokozatba kapcsolt, és nagy izgalmak közepette, a 82. percben sikerült az egyenlítés: Nguen Tokmac begurítását az évad felfedezettje, Kristoffer Zachariassen vágta a léc alá. A Ferencváros ezzel sporttörténelmet írt, hiszen első magyar csapatként jutott tovább a csoportjából - bármelyik európai kupasorozatot tekintve!
Nyitókép Zachariassen egyenlített - felrobbant a Groupama Aréna! Fotó: MTI/Illyés Tibor